Yükleniyor...

Hakkımızda

Adnan Kazmaoğlu mİmarlık Araştırma merkezİ
Anasayfa / Hakkımızda

  Adnan Kazmaoğlu, Y.Mİmar

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’nden 1975 yılında mezun oldu.

1980 yılları arasında Yıldız Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehircilik Kürsüsü’nde asistan olarak görev yaptı. Kürsünün döner sermaye grubunda kent planlama ve kentsel tasarım projelerinde yer aldı.

1982-1987 yılları arasında serbest mimar olarak otel, turizm kompleksi ve villa-konut yerleşimi projeleri yaptı.

1988’den 2000 yılına kadar Mutlu Çilingiroğlu’yla birlikte kurdukları MİAR Mimarlık Ltd. şirketinde konut yerleşmeleri, alışveriş merkezleri, ofis binaları, otel ve turizm tesisleri tasarladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde juri üyelikleri yaptı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde mimari proje dersleri verdi.

2000 yılından beri de kurduğu Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi’nde mimarlık ve kentsel tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.

Adnan Kazmaoğlu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Mimarlık Fakültesi
Yüksek Mimarlık Bölümü

Adnan Kazmaoğlu
Yönetİcİ

STÜDYO

Açık çalışma düzeninde olan ofisimiz gündemdeki projelerin, teknik detayların ve tasarım önerilerinin tartışıldığı, mimari ve kültürel haberlerin konuşulduğu tasarım ortamını sürdürmektedir.

STÜDYO

Ofisimiz her türlü teknik ve program donatısına sahip, atmosferi çalışma rahatlığı sağlayan, herkesin sinerji içinde çalışmasına imkan veren, açık mekan atölyesinden oluşmaktadır.Fotoğraflar: Fırat Koçak

Stüdyo

Açık çalışma düzeninde olan ofisimiz gündemdeki projelerin, teknik detayların ve tasarım önerilerinin tartışıldığı, mimari ve kültürel haberlerin konuşulduğu tasarım ortamını sürdürmektedir.

Mİmarlık Araştırma Merkezİ

Adnan Kazmaoğlu Mİmarlık Araştırma Merkezİ

Mimarlık Araştırma Merkezi, mimari tasarım, kentsel tasarım, çevre düzenleme, proje developman ve danışmanlık dallarında çalışmakta; konut yerleşmeleri, rezidanslar, ofis binaları, alışveriş merkezleri, oteller, turizm ve rekreasyon tesisleri, dini yapılar, kültür-sanat eğlence merkezleri ve spor kompleksleri projeleri yapmaktadır.
Tasarım prensipleri; tasarım, işlev, mekan, kütle, strüktür, estetik ve çevre ile bütünleştirerek kurgulanmaktadır. Ekoloji, sürdürülebilirlik ve ekonomi tasarımın alt çatkısı olarak ele alınmaktadır. Tasarım planlamayla birlikte başından sonuna üç boyutlu modelleme yapılarak yürütülür.
Üç boyutlu modelleme/animasyon programlarıyla yapılan modeller ve animasyonlar öncelikle tasarım süreçlerinin öğeleridir. Tasarım rafinasyonunu sağlarlar. Sonra prezantasyonda kullanılırlar. Ofisimiz artık bütün dünyada yaygınlaşan ve inşaat sürecine sistematik yön veren, üç boyutlu altyapıyı kullanan BIM sistemi ile projeler üretmektedir.